Proč Kineziologie One Brain (jednotný mozek)

 Je to terapeutická metoda, která propojuje poznatky moderní neurovědy, psychoterapie a psychologie učení s tradičními technikami holistické medicíny, čínské medicíny, bachovými esencemi, aromaterapií, fytoterapií, epigenetikou a dalšími. Vychází z celostního přístupu jednoty těla, mysli a ducha.

Je velmi jemná a účinná, rychlá a efektivní. Dokáže odhalit a odstranit problémy z minulosti hluboce zasunuté v podvědomí, které nás často obtěžují dodnes. Poskytuje lidem možnost volby tam, kde nyní pociťují, že volbu nemají.

Vychází z poznatku, že na začátku téměř každého problému v učení, v chování, jednání a prožívání, ve zdraví i v psychice, je emocionální příčina, tedy stres. V paměti našeho mozku je uloženo vše, co vnímáme našimi smysly. Vlivem prožitého stresu dochází k zablokování energie.

 Vždy, když se setkáme situací, která se pocitově podobá stresujícímu okamžiku, zapne náš mozek opět obranné systémy a reaguje neadekvátně. Vznikají tak různé typy fyzických a duševních problémů, nemoci, bolesti, alergie, dyslexie, dysgrafie a jiné dysfunkce, různé typy závislostí, fobií apod. Značná část našich potíží má původ v ranném dětském věku, často dokonce v prenatálním období či v početí. Mnoho vzorců chování a myšlení jsme také zdědili po našich předcích.

Tyto emocionální příčiny lze odblokovat, obnovit stresem zablokované proudění energie v těle a mezi mozkovými hemisférami, a tím umožnit obnovu maximální mentální kapacity mozku, samoléčících procesů, harmonizace celé bytosti a dodání energie a sil pro uskutečnění záměrů.

Více o tom, jak probíhá sezení najdete zde.

Více o kineziologii OB s dětma najdete zde.