Bachovy esence

Po letech seznamování s psychologickou podporou Bachových esencí v rámci Kineziologie One Brain a po roce intenzivní práce s energetickými symboly Bachových esencí Jiřiny Lockerové jsem absolvovala i kurz Marušky Kotábové a začala pracovat i s originálními Bachovými esencemi. K symbolům, které září a léčí mě, členy rodiny včetně korelky, mé přátele a mé klienty, jsem začala spolupracovat i s těmito úžasnými lahvičkami.

Je to jemná a účinná metoda, která pomáhá ladit naše emocionální stavy, naše prožívání. Podporuje nás kdykoliv, když přichází do našeho života změna, když cítíme, že potřebujeme nový impuls, když uvízneme v nějakém negativním stavu, kde se náš proud života zastaví. Bachovy esence pomáhají získat nadhled, uvolňují stres, harmonizují naši psychiku a tím mohou podpořit i uzdravení našeho fyzického těla. Podporují také náš osobní rozvoj.

Bachovy esence vybírám pomocí svalového testu, který je velmi přesný a určí takové esence, které v danou chvíli skutečně potřebujete. Nevymýšlím nic hlavou, vaše tělo nejlépe ví, jaké esence potřebujete a samo je vybere. Užívám je:

1. Během procesu kineziologické konzultace jako jednu z mnoha prospěšných technik, která pomáhá transformovat negativní pocity jak v přítomnosti, tak i v recesi do minulosti.

2. Připravuji směs (obvykle 7 esencí) na míru pro Vás, Vaše děti i domácí mazlíčky. Jednotlivé esence se navzájem podporují a vytvoří právě takový účinek, jaký potřebujete.

Jak je užívat: Denně, tak často, jak je třeba, minimálně však 4x denně. Obvyklá dávka jsou 4 kapky nakapané do úst či do vody k pití. Pamatujte si tedy pravidlo 4x4.  Ideální je, pokud užití kapek bude první věcí po probuzení a poslední věcí před usnutím. Kapky lze užívat i s jídlem a tělu prospěšnými tekutinami. Dávky si můžete dát i krátce po sobě, s minimálním rozestupem 15 minut. Můžete si nakapat i 8 kapek do lahve, kterou pak vypijete ve škole, v práci během dne. Osm kapek v lahvi znamená dvě dávky.

Lahvičku nevystavujte nikdy slunci, neskladujte u zdroje tepla a v blízkosti elektromagnetického pole. Zabraňte kontaminaci kapátka např. stykem se sliznicí či pokládáním mimo lahvičku. Kvalitu vody vizuálně kontrolujte, směs musí být čirá. Před použitím vždy lahvičku protřepejte (dynamizace).  Bachovy květové esence nejsou náhradou zdravotní péče a kvalitních životních podmínek. Nelze je předávkovat. Nemají vedlejší účinky a neovlivňují působení léčiv. Směs je určena i pro malé děti včetně kojenců.

Nejmenším můžete vetřít esence do zápěstí a za ouška. Dále kapky můžete podat v nápoji v lahvičce. Nebojte se také kápnout několik kapek do koupele ve vaničce.

Starším dětem, pokud jsou přes den ve škole, dejte kapičky hned ráno po probuzení, potom nakapejte osm kapek do pití v lahvičce do školy. Poté podejte čtyři kapky odpoledne doma. Poslední podání kapek večer před spaním, opět nakapejte 4 kapky do úst či do vody k pití.